  • Mfr # N3.53X055.56
  • Zoro # G514254781
Nominal Inside Dia.
55.56 mm (2.187 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
N3.53X055.56
Nominal Inside Dia.
55.56 mm (2.187 in)
Nominal Outside Dia.
2.46 in
Nominal Width
2.46 in
Overall Length
2.46 in
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)