  • Mfr # N3.73X537.97
  • Zoro # G514260577
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
537.97 mm (21.18 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
N3.73X537.97
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
537.97 mm (21.18 in)
Nominal Outside Dia.
21.47 in
Overall Length
21.47 in
Nominal Width
21.47 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)