  • Zoro # G714251610
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
425 mm (16.732 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
N4.00X425
Zoro #
G714251610
UPC #
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
425 mm (16.732 in)
Nominal Outside Dia.
17.05 in
Nominal Width
17.05 in
Overall Length
17.05 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)