  • Mfr # N5.69X094.31
  • Zoro # G014284967
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Nominal Inside Dia.
94.31 mm (3.713 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
N5.69X094.31
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
94.31 mm (3.713 in)
Nominal Outside Dia.
4.16 in
Overall Length
4.16 in
Nominal Width
4.16 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
70
Color
Black
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)