  • Zoro # G714259357
Durometer
70
Nominal Inside Dia.
425 mm (16.732 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
N8.00X425
Zoro #
G714259357
Nominal Inside Dia.
425 mm (16.732 in)
Nominal Outside Dia.
17.36 in
Overall Length
17.36 in
Nominal Width
17.36 in
Durometer
70
Temp. Range
-31°F (-35°C) to 248°F (120°C)