  • Zoro # G714259043
Durometer
90
Nominal Inside Dia.
10.8 mm (0.425 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H0.64X010.8
Zoro #
G714259043
Nominal Inside Dia.
10.8 mm (0.425 in)
Nominal Outside Dia.
0.48 in
Overall Length
0.48 in
Nominal Width
0.48 in
Durometer
90
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)