  • Mfr # H1.02X005.79
  • Zoro # G014274340
Nominal Inside Dia.
5.79 mm (0.228 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H1.02X005.79
Nominal Inside Dia.
5.79 mm (0.228 in)
Nominal Outside Dia.
0.31 in
Nominal Width
0.31 in
Overall Length
0.31 in
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)