  • Mfr # H1.57X077.24
  • Zoro # G214251622
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
90
Color
Black
Nominal Inside Dia.
77.24 mm (3.041 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H1.57X077.24
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
77.24 mm (3.041 in)
Nominal Outside Dia.
3.16 in
Nominal Width
3.16 in
Overall Length
3.16 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
90
Color
Black
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)