  • Mfr # H1.78X030.12
  • Zoro # G714267260
Nominal Inside Dia.
30.12 mm (1.186 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H1.78X030.12
Nominal Inside Dia.
30.12 mm (1.186 in)
Nominal Outside Dia.
1.33 in
Overall Length
1.33 in
Nominal Width
1.33 in
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)