  • Zoro # G714254413
Durometer
90
Nominal Inside Dia.
36.2 mm (1.425 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H3.00X036.2
Zoro #
G714254413
Nominal Inside Dia.
36.2 mm (1.425 in)
Nominal Outside Dia.
1.66 in
Overall Length
1.66 in
Nominal Width
1.66 in
Durometer
90
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)