  • Mfr # H3.18X092.46
  • Zoro # G014260664
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
90
Color
Black
Nominal Inside Dia.
92.46 mm (3.64 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
H3.18X092.46
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
92.46 mm (3.64 in)
Nominal Outside Dia.
3.89 in
Overall Length
3.89 in
Nominal Width
3.89 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
90
Color
Black
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)