  • Mfr # H3.53X340.61
  • Zoro # G614294076
Nominal Inside Dia.
340.61 mm (13.41 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
H3.53X340.61
Nominal Inside Dia.
340.61 mm (13.41 in)
Nominal Outside Dia.
13.69 in
Overall Length
13.69 in
Nominal Width
13.69 in
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)