  • Mfr # H3.53X035.92
  • Zoro # G414281917
Nominal Inside Dia.
35.92 mm (1.414 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H3.53X035.92
Nominal Inside Dia.
35.92 mm (1.414 in)
Nominal Outside Dia.
1.69 in
Nominal Width
1.69 in
Overall Length
1.69 in
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)