  • Mfr # H5.33X048.32
  • Zoro # G114242775
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
90
Color
Black
Nominal Inside Dia.
48.32 mm (1.902 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
H5.33X048.32
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
48.32 mm (1.902 in)
Nominal Outside Dia.
2.32 in
Nominal Width
2.32 in
Overall Length
2.32 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Nitrile
Durometer
90
Color
Black
Temp. Range
-4°F (-20°C) to 248°F (120°C)