  • Mfr # S1.57X139.37
  • Zoro # G014301626
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Nominal Inside Dia.
139.37 mm (5.487 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
S1.57X139.37
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
139.37 mm (5.487 in)
Nominal Outside Dia.
5.61 in
Nominal Width
5.61 in
Overall Length
5.61 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)