  • Mfr # S1.88X007.75
  • Zoro # G714312861
Nominal Inside Dia.
7.75 mm (0.305 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
S1.88X007.75
Nominal Inside Dia.
7.75 mm (0.305 in)
Nominal Outside Dia.
0.45 in
Nominal Width
0.45 in
Overall Length
0.45 in
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)