  • Mfr # S3.10X118.47
  • Zoro # G314273074
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Nominal Inside Dia.
118.47 mm (4.664 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
S3.10X118.47
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
118.47 mm (4.664 in)
Nominal Outside Dia.
4.91 in
Overall Length
4.91 in
Nominal Width
4.91 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)