  • Mfr # S3.53X167.87
  • Zoro # G614288242
Nominal Inside Dia.
167.87 mm (6.609 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
S3.53X167.87
Nominal Inside Dia.
167.87 mm (6.609 in)
Nominal Outside Dia.
6.89 in
Overall Length
6.89 in
Nominal Width
6.89 in
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)