  • Mfr # S3.56X118.92
  • Zoro # G414298649
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Nominal Inside Dia.
118.92 mm (4.682 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
S3.56X118.92
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
118.92 mm (4.682 in)
Nominal Outside Dia.
4.96 in
Overall Length
4.96 in
Nominal Width
4.96 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)