  • Mfr # S3.73X102.11
  • Zoro # G714301902
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Nominal Inside Dia.
102.11 mm (4.02 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
S3.73X102.11
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
102.11 mm (4.02 in)
Nominal Outside Dia.
4.31 in
Overall Length
4.31 in
Nominal Width
4.31 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)