  • Mfr # S3.73X126.59
  • Zoro # G914301900
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Nominal Inside Dia.
126.59 mm (4.984 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
S3.73X126.59
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
126.59 mm (4.984 in)
Nominal Outside Dia.
5.28 in
Nominal Width
5.28 in
Overall Length
5.28 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)