  • Mfr # S4.75X438.15
  • Zoro # G514307890
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Nominal Inside Dia.
438.15 mm (17.25 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
S4.75X438.15
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
438.15 mm (17.25 in)
Nominal Outside Dia.
17.62 in
Nominal Width
17.62 in
Overall Length
17.62 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)