  • Mfr # S5.33X273.02
  • Zoro # G714310027
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Nominal Inside Dia.
273.02 mm (10.749 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
S5.33X273.02
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
273.02 mm (10.749 in)
Nominal Outside Dia.
11.17 in
Overall Length
11.17 in
Nominal Width
11.17 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Silicone
Durometer
70
Color
Red
Temp. Range
-76°F (-60°C) to 437°F (225°C)