  • Mfr # V1.30X006.07
  • Zoro # G414274964
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Viton
Durometer
75
Color
Black
Nominal Inside Dia.
6.07 mm (0.239 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
V1.30X006.07
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
6.07 mm (0.239 in)
Nominal Outside Dia.
0.34 in
Overall Length
0.34 in
Nominal Width
0.34 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Viton
Durometer
75
Color
Black
Temp. Range
-15°F (-26°C) to 450°F (232°C)