  • Mfr # V2.62X180.59
  • Zoro # G314288580
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Viton
Durometer
75
Color
Black
Nominal Inside Dia.
180.59 mm (7.11 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
V2.62X180.59
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
180.59 mm (7.11 in)
Nominal Outside Dia.
7.32 in
Nominal Width
7.32 in
Overall Length
7.32 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Viton
Durometer
75
Color
Black
Temp. Range
-15°F (-26°C) to 450°F (232°C)