  • Mfr # V4.31X140.21
  • Zoro # G314303627
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Viton
Durometer
75
Color
Black
Nominal Inside Dia.
140.21 mm (5.52 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
V4.31X140.21
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
140.21 mm (5.52 in)
Nominal Outside Dia.
5.86 in
Overall Length
5.86 in
Nominal Width
5.86 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Viton
Durometer
75
Color
Black
Temp. Range
-15°F (-26°C) to 450°F (232°C)