  • Mfr # V2.00X020/BR
  • Zoro # G614275105
Durometer
75
Color
Brown
Nominal Inside Dia.
20 mm (0.787 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
V2.00X020/BR
Nominal Inside Dia.
20 mm (0.787 in)
Nominal Outside Dia.
0.94 in
Nominal Width
0.94 in
Overall Length
0.94 in
Durometer
75
Color
Brown
Temp. Range
-15°F (-26°C) to 450°F (232°C)