  • Mfr # V3.50X280/BR
  • Zoro # G514307708
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Viton
Durometer
75
Color
Brown
Nominal Inside Dia.
280 mm (11.024 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
V3.50X280/BR
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Nominal Inside Dia.
280 mm (11.024 in)
Nominal Outside Dia.
11.3 in
Overall Length
11.3 in
Nominal Width
11.3 in
Details
Cross Section Shape
Circle
O-Ring Material
Viton
Durometer
75
Color
Brown
Temp. Range
-15°F (-26°C) to 450°F (232°C)