  • Mfr # V2.00X049/90
  • Zoro # G914262829
Durometer
90
Color
Black
Nominal Inside Dia.
49 mm (1.929 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
V2.00X049/90
Nominal Inside Dia.
49 mm (1.929 in)
Nominal Outside Dia.
2.09 in
Nominal Width
2.09 in
Overall Length
2.09 in
Durometer
90
Color
Black
Temp. Range
-15°F (-26°C) to 450°F (232°C)