  • Mfr # OBC15-7X24-50
  • Zoro # G3707895
Free Shipping & Returns
Key Features
Character Size
1/2"
Width
7"
Length
24"
Color
Yellow
Material
Paper
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
OBC15-7X24-50
Country of Origin
United States
Dimensions
Character Size
1/2"
Width
7"
Length
24"
Height
1/64"
Thickness
0.015 in
Overall Width
7 in
Overall Length
24 in
Details
Item
Stencil Oil Board
Color
Yellow
Material
Paper
Includes
45 Degrees Beveled Edge
Oil Board Type
Flat
Description
Stencil Oil Board, Oil Board Type Flat, Overall Width 7 in, Overall Length 24 in, Thickness 0.015 in, Material Paper, Color Yellow, Package Quantity 549