  • Zoro # G621913021
Key Features
Bore Diameter
95 mm
Static Radial Load Capacity
33500 N
System of Measurement
Metric
Maximum Speed
4800 RPM (Grease); 5700 RPM (Oil)
Closure
Double Shielded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
6919ZZ
Zoro #
G621913021
UPC #
Country of Origin
Japan
Dimensions
Bore Diameter
95 mm
Outside Diameter
130 mm
Outer Ring Width
18 mm