  • Mfr # 601DKB-48
  • Zoro # G1615175
/ea
Key Features
Flange Material
Aluminum
Insert Material
Nylon
Overall Width
1 7/8 in
Overall Length
48 in
Flange Finish
Dark Bronze
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
601DKB-48
Country of Origin
United States
Dimensions
Length
4 ft
Overall Width
1 7/8 in
Overall Length
48 in
Flange Height
7/8 in
Insert Size
1 in
Flange Thickness
0.25 in