  • Mfr # B1NQ1B30T
  • Zoro # G7165717
/ea
Key Features
Series
QC
AC Voltage Rating
120V AC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
B1NQ1B30T
Country of Origin
China
Details
Item
Miniature Circuit Breaker
Series
QC
Amps
30A
Number of Poles
1
AC Voltage Rating
120V AC
Description
Mcb 1P,30A,Qc Ul489,120VAC