  • Zoro # G912110009
/ea
Key Features
Color Temperature
3000K
CRI
90
Features
Sloped Ceiling Compatible
Dimmable
Dimmable
Lumens
1020 lm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
TH631
Zoro #
G912110009
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Width
3.88 in
Height
3.25 in
Depth
5.25 in
Details
Color Temperature
3000K
CRI
90
Features
Sloped Ceiling Compatible
Lumens
1020 lm
Light Color
Warm White
Material
Steel / Aluminum
Voltage
120V
Standards
cETLus
Includes
Mounting hardware
Temp. Range
-20°C (-4°F) to +40°C (+104°F)
Lamp Type
Integrated LED
Rated Life
30000 hrs
Beam Angle
24 Degrees
Finish
Matte Black
Indoor/Outdoor
Indoor
Incandescent Equivalent
75W