  • Zoro # G512110201
/ea
Key Features
Color temp
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Lamp Type
Integrated LED
Voltage
120V
Lumens
1000L-1050L
Watts
11W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
62/1921
Zoro #
G512110201
UPC #
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Diameter
9 in
Details
Color temp
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Lamp Type
Integrated LED
Voltage
120V
Lumens
1000L-1050L
Watts
11W
Dimmable
Dimmable
Beam Angle
100 Degrees
Rated Life
50000 hrs
Fixture Lens Material
Poly methyl methacrylate (PMMA)
Fixture Housing Material
Die-Cast Aluminum
Fixture Shape
Round
Standards
cETLus, FCC
Color
Black
Temp. Range
-20°C (-4°F) to +40°C (+104°F)