  • Mfr # A42SA3810LP
  • Zoro # G6844173
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Nominal Width
37.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
10 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A42SA3810LP
Nominal Width
37.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
10 in
Data Pocket Size
12.00 x 12.00 in / 305 x 305 mm
Standards
UL 508A Listed; Type 12, 13; File No. E61997; cUL Listed per CSA C22.2 No. 94; Type 12, 13; File No. E61997; NEMA/EEMAC Type 12, 13; CSA File No. 42186: Type 12; IEC 60529, IP65