  • Mfr # F88T24HC
  • Zoro # G5840346
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Galvanized
Size
8 x 8 x 24 in
NEMA Enclosure Type
12
Features
Dust-Resistant
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
F88T24HC
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Size
8 x 8 x 24 in
Height
8 in
Width
8 in
Depth
24 in
Thickness
14 ga / 1.9 mm