  • Mfr # A30N246LP
  • Zoro # G6815044
For Use With
For Use With Mfr. Model Number A30N24MP
Height
30 in
Size
30 x 24 x 6.62 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
A30N246LP
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
30 in
Size
30 x 24 x 6.62 in
Depth
6.63 in
Width
24 in
Thickness
14 ga / 1.9 mm
Panel Size
26.00 x 22.50 in / 660 x 572 mm
Details
Item
Hinged-Cover,w/Recessed Handle,Type
For Use With
NEMA Enclosure Type
1
Gauge
14 ga, 12 ga
Color
Gray
Application
Indoor
Standards
Weight
52 lb
Stud Quantity
6
Protection Rating
NEMA Type 1; IP30
Mounting
27.50 x 16.75 in / 699 x 425 mm