  • Mfr # A20N208LP
  • Zoro # G5860777
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
For Use With Mfr. Model Number A20N20MP
Application
Indoor
Height
20 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A20N208LP
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
20 in
Size
20 x 20 x 8.62 in
Depth
8.63 in
Width
20 in
Thickness
16 ga / 1.52 mm
Panel Size
17.00 x 18.50 in / 432 x 470 mm
Details
Item
Hinged-Cover,w/Recessed Handle,Type
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Application
Indoor
Color
Gray
NEMA Enclosure Type
1
Gauge
16 ga, 14 ga
Weight
32 lb
Standards
Mounting
17.88 x 15.00 in / 454 x 381 mm