  • Mfr # A48N3617
  • Zoro # G5877105
/ea
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
For Use With Mfr. Model Number AMFLN1, A48P36
Gauge
14 ga
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A48N3617
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Height
48 in
Size
48 x 36 x 17-1/4 in
Width
36 in
Depth
17 in
Thickness
14 ga / 1.9 mm
Panel Size
45.00 x 33.00 in / 1143 x 838 mm