  • Mfr # F1010G24
  • Zoro # G5856559
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
Width
10 in
NEMA Enclosure Type
1
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
F1010G24
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Width
10 in
Height
10 in
Depth
24 in
Size
10 in x 10 in x 24 in
Thickness
14 ga / 1.9 mm