  • Mfr # F1212G96
  • Zoro # G5819355
/ea
See details
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
NEMA Enclosure Type
1
Application
Indoor
Height
12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F1212G96
Height
12 in
Width
12 in
Depth
96 in
Size
12 in x 12 in x 96 in
Thickness
14 ga / 1.9 mm