  • Mfr # F44T1120GVP
  • Zoro # G6849974
/ea
See details
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
NEMA Enclosure Type
1
Features
No Knockouts
Depth
120 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
F44T1120GVP
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Depth
120 in
Size
4 in x 4 in x 120 in
Height
4 in
Width
4 in
Thickness
16 ga / 1.52 mm