  • Mfr # P2F2266HF
  • Zoro # G5872248
/ea
See details
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Plated
Gauge
12 ga
Color
Unpainted
Height
2200 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P2F2266HF
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Height
2200 mm
Width
600 mm
Size
2200 x 600 x 600 mm
Depth
600 mm
Thickness
12 ga / 2.66 mm
Max Subpanel Size
2106x528 mm / 82.9x20.8 in
Details
Item
PROLINE G2 Frames,2200x600x600mm,Condu
Material
Mild Steel
Finish
Plated
Gauge
12 ga
Color
Unpainted
Rack Units
47U
Weight
126 lb
Series
ProLine
Door Quantity
1
Nominal Frame
2200x600x600 mm
Description