  • Mfr # P23VSH810B
  • Zoro # G5813807
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure Depth 39.37 in
Gauge
14 ga
Depth
38.58 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
P23VSH810B
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Depth
38.58 in
Length
27.56 in
Width
21.32 in
Size
23 in.
Thickness
14 ga / 1.9 mm
Max Depth
38.58 in / 980 mm
Fits Enclosure Depth Up To
39.37 in / 1000 mm
Dimensions
27.56 x 21.32 in / 700 x 542 mm
Details
Item
Rack-Mount Adjustable Shelf,27.56 Deep
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure Depth 39.37 in