  • Mfr # P19SH810
  • Zoro # G6807098
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure Depth 39.37 in
Gauge
14 ga
Color
Light Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
P19SH810
Country of Origin
United States
Dimensions
Length
27.56 in
Size
19 in.
Width
17.32 in
Depth
38.58 in
Thickness
14 ga / 1.9 mm
Dimensions
27.56 x 17.32 in / 700 x 440 mm
Fits Enclosure Depth Up To
39.37 in / 1000 mm
Max Depth
38.58 in / 980 mm
Details
Item
Rack-Mount Adjustable Shelf,Fits 19"
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure Depth 39.37 in