  • Mfr # ASG12X12X10NK
  • Zoro # G5857435
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Galvanized
Gauge
Body: 16 ga, Door: 16 ga
NEMA Enclosure Type
1
Size
12 x 12 x 10 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ASG12X12X10NK
Dimensions
Size
12 x 12 x 10 in
Width
12 in
Depth
10 in
Height
12 in
Door Thickness
16 ga / 1.52 mm
Body Thickness
16 ga / 1.52 mm