  • Mfr # ASE16X12X8
  • Zoro # G5819793
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
Gauge
Body: 16 ga, Door: 16 ga
Width
12 in
Application
Indoor
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ASE16X12X8
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Width
12 in
Depth
8 in
Height
16 in
Size
16 x 12 x 8 in
Body Thickness
16 ga / 1.52 mm
Door Thickness
16 ga / 1.52 mm