  • Mfr # ASE24X18X10
  • Zoro # G5819933
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
Depth
10 in
NEMA Enclosure Type
1
Features
Knockouts
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ASE24X18X10
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Depth
10 in
Width
18 in
Height
24 in
Size
24 x 18 x 10 in
Door Thickness
14 ga / 1.9 mm
Body Thickness
16 ga / 1.52 mm