  • Mfr # ASE36X24X12
  • Zoro # G5820019
Width
24 in
NEMA Enclosure Type
1
Depth
12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ASE36X24X12
Width
24 in
Depth
12 in
Height
36 in
Size
36 x 24 x 12 in
Door Thickness
16 ga / 1.52 mm
Body Thickness
14 ga / 1.9 mm